Parcul fara nume a primit numele de Parcul Tineretului

În ultima şedinţă a Consiliului Local, de joi, 2 octombrie, prin votul consilierilor locali, parcul amenajat în apropierea hotelului Steaua Dunării care până acum nu avea nicio denumire oficială fiind cunoscut ca ”parcul fără nume” a primit numele de ”Parcul Tineretului”.
Inițiativa ca parcul să primască această denumire aparţine Consiliului Local al Tinerilor care s-au oprit la acest nume sugestiv deoarece parcul este frecventat în special de tineri și pentru că în zona există o stradă și un cartier care poartă același nume.
Primăria Municipiului Giurgiu doreşte să dezvolte această zonă prin transformarea ei într-una de agrement. De curând, aici a fost aprobată construirea unei piste de atletism care să vină în sprijinul celor pasionaţi de mişcare în aer liber, dar mai ales pentru sportivii giurgiuveni care nu aveau până acum un loc unde să se poată antrena.

Ultima modificare: 03.10.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Insotitorii persoanelor cu dizabilitati isi vor primi banii in luna octombrie